חיפושדלג על חיפוש
  להזמנות ושירות לקוחות
להזמנות ושירות לקוחות  054-3333802
חיפושדלג על חיפוש
תוכן מרכזי בעמודדלג על תוכן מרכזי בעמוד

קלף של ספר תורה


מצות עשה על כל איש ואיש מישראל לכתוב ספר תורה לעצמו שנאמר ועתה כתבו לכם את השירה. (רמב"ם הלכות תפילין ומזוזה וספר תורה פרק ז הלכה א).


מה צריך לדעת על רכישת ספר תורה? 


כל המקיים מצווה זו, מעלה עליו הכתוב כאילו קיבל התורה מהר סיני (מנחות ל, א). מצווה שיכתוב בעצמו את ספר התורה בדיו על קלף של ספר תורה. יש להדגיש שקלף של ספר תורה חייב להיות מעובד לשמה (לשם קדושת ספר תורה)מעור בהמה כשרה .אבל אם אינו יודע לכתוב ספר תרה בעצמו , או שהוא עסוק במלאכתו ואינו פנוי לכתוב ספר תורה, יכול לקיים את מצוות כתיבת ספר תורה על ידי שישכור סופר  סת"ם שיכתוב עבורו ספר תורה ובזה מקיים את המצווה. אבל אם קונה ספר מוכן, אע"פ שקיים את המצווה, לא קיים מצווה מן המובחר, שכן הספר נכתב שלא בשליחותו. ולכן אדם המעוניין  לקנות ספר מוכן, יקנה ספר שעדיין לא הושלמה כתיבתו (חסרות מס מילים\אותיות), והסופר ישלים הכתיבה עבורו  ובזה יהיה שותף בהשלמת כתיבת התורה ונחשב כאילו כתב.
ישנם כמה סוגי כתב-כתב ספרדי/ספר תורה ספרדי, כתב אשכנזי האר"י/ספר תורה האר"י,כתב אשכנזי בית יוסף/ספר תורה בית יוסף


ספר תורה תמני, ספר תורה האדמור הזקן –חבד.


אם אתם מעוניינים לרכוש ספר תורה עליכם להחליט האם אתם מעוניינים לרכוש ספר תורה אשכנזי או ספר תורה ספרדי וכן האם אתם מעוניינים ברכישת ספר תורה פשוט או ספר תורה מהודר .


איפה קונים ספר תורה?


יש הרבה מקומות שיציעו לכם לבצע את הרכישה הזאת אך לא בכל המקומות תקבלו את התמורה המלאה לכסף שאתם עומדים לשלם ,לכן אם אתם מחפשים את הטוב ביותר תוך הקפדה על רמת כשרות מוקפדת ומחירים הוגנים אתם מוזמנים להכנס לאתר שלנו .במלאכת חושב תמצאו ספרי תורה בכל הרמות ובכל הסוגים  במחירים נוחים ותוך כדי סיוע בכל שלבי הרכישה .רוצים מידע נוסף התקשרו אלינו
לפלאפון 054-3345500 ואנו נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה .

בדיקת מזוזות אונליין כן, אני מעוניין
עבור לתוכן העמוד